NK Care indgår samarbejde med Jammerbugt Kommune

Det glæder os fra NK Care at meddele, at vi har indgået et samarbejde med Jammerbugt Kommune fra 1. marts 2021, om at levere hjemmepleje af højeste kvalitet til kommunens borgere i den østlige del. 

Som et led af vores ambitiøse plan hos NK Care, om at blive en af de førende leverandører af hjemmepleje i hele Nordjylland, starter vi vores udvidelse på markedet med en god samarbejdsaftale med Jammerbugt Kommune i det østlige distrikt. 

Borgerne i Brønderslev og Hjørring Kommune har nydt godt af vores høje niveau, når det kommer til hjemmepleje – derfor glæder vi os over at kunne tilbyde samme høje serviceniveau til den østlige del af Jammerbugtens borgere fra d. 1. marts 2021. 

Firmaet er ejet af Claus og Nina, der har mere end 35 års erfaring inden for plejebranchen og således meget erfaring at trække på. NK Care har mere end 200 mand ansat, der arbejder i døgndrift for at sikre god pleje til borgerne. Vores kontorpersonale består udelukkende faglært personale, der har praktisk erfaring og selv kører ud til opgaver i marken en gang imellem. Alle vores ansatte har således stor indsigt i alle aspekter af vores arbejde, så vores borgere kan altid forvente at blive mødt med stor faglighed, service og forståelse.

“Vi hos NK Care er utrolig glade for vores nye samarbejde med Jammerbugt Kommune og ser frem til at yde nærværende og personlig service til borgerne, de fortjener kun det bedste,” forklarer Claus Jensen medindehaver af NK Care, der har base i Brønderslev. 

Læs mere om vores services her. 

Du kan også læse mere om vores samarbejde med Jammerbugt Kommune på deres hjemmeside her.