Vi er fleksible​
Vi er uddannede
Vi er konkurrencedygtige
Tidligere
Næste

NK Care åbner vikarafdeling

Udgivet: 23. september 2022

Vi har i et par år leveret vikarer til ældrecentre m.m. i primært Hjørring og Frederikshavn Kommune, og gennem tiden er det blevet til flere og flere vagter, så nu har vi besluttet os for at lave en vikarafdeling i NK Care.

Hvad betyder det for dig?

Hvis du er uddannet indenfor plejen, eller har stor erfaring, så kunne det være en jobmulighed for dig. Vi leverer dagligt en del vikarer til vagter rundt omkring i Nordjylland, og kunne du tænke dig at blive en del af vores dygtige korps, så klik her for at udfylde vores ansøgningsskema, og vi vil kontakte dig efter vi har modtaget skemaet.

Så skynd dig at sende os en online ansøgning og vær med til at gøre en forskel.


Der er mange fordele som vikar, blandt andet får du selvbestemmelse over hvor og hvornår du vil arbejde, vi tilbyder en attraktiv løn og pensionsordning. Vi har et online bookingsystem til at give overblik over dine vagter og ledige vagter du kan tage osv.

Vi starter officielt op d. 1. oktober, og det bliver Nina Korsgaard som står i spidsen for vikarafdelingen. Nina er den ene ejer af NK Care, så alle kan regne med en super betjening, både vikarer og kunder

Facebook
LinkedIn